Makedonya Üniversiteleri Tıp Fakültesi

makedonya universitesi tip

 

Bir balkan ülkesi olan Makedonya da okumak ayrıcalıktır. Ülke olarak içerisinde pek çok etnik bir yapıya sahiptir. Bunlar arasında Makedon, Türk, Arnavut ve roman ve Sırp gibi pek çok ülke insanlarını içerisinde barındırır buda farklı kültürlerin bir araya gelmesi ile farklı kültürleri öğrenip geliştirme imkânı sağlar. Makedonya da herkesin belirli kontenjanlar dâhilinde girebileceği bir üniversite var. Makedonya üniversitesi tıp fakültesi de bunlardan bir tanesidir. Bu üniversite de sınav kaygısı olmadan istediğiniz bölüme girme ve okuma hakkına sahipsiniz. Kültür yapısı olarak da Türkiye ye yakın bir kültürünün olması da ayrı bir avantajdır.

      Makedonya üniversitesi tıp fakültesi ile diş hekimliği tıp ve eczacılık gibi bölümleri okumak sizlere pek çok şey katacaktır. Bu üniversiteye girerken bilgi almak istediğinizde zaten Rimena Yurtdışı Eğitim Kurumu danışmalık hizmeti alabileceksiniz. Eğitim öğrenim süresi 6 yıldır bir yılda dil eğitimi ile beraber toplam 7 sene olmaktadır. Bu üniversitenin senelik eğitim öğrenim ücreti ise yaklaşık 1000 eurodan başlamaktadır .Türkiye de ki pek çok özel üniversiteden daha az maliyetlidir. Ayrıca alınan eğitim sayesinde tüm Avrupa ülkelerinde iş bulma imkânınız olacaktır. Tıp üniversitesinin kontenjanları sınırlı olduğu için başvuru süresi kaçırılmadan kayıt yapılmalıdır. Zaten herhangi bir sınav gerektirmeden lise mezunu olarak bu üniversiteye gelip eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

Makedonya üniversitesi tıp fakültesi fiyatları güncel bilgiler için www.rimena.com.tr sitesine bakabilirsiniz. Bu üniversitede okumak size öncellikle istediğiniz bölüme sınav ya da puana uygulaması olmadan girmenizi sağlayacak buda ideallerinize stres yapmadan ulaşmanızı sağlar ve güzel bir eğitim öğrenim alma hakkı kazanacaksınız ve en önemlisi daha az ücretle daha iyi ve kaliteli bir eğitim alabileceksiniz. Ayrıca bu üniversitede sınavsız ve puansız eğitim alma imkânınız da olduğu için zorlanmadan eğitim hayatınıza devam edebileceksiniz. Ayrıca İngilizce Arnavutça ve Makedonca dillerinde de eğitim alarak birden fazla dil öğrenme fırsatınız olacak. Buda Avrupa ülkelerinde iş bulduğunuzda size bir artı avantaj kazandıracaktır. tüm bu avantajlar ile burada okumak sizin elinizde.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş