Struga Üniversiteleri

makedonya struga universitesi

Struga Üniversiteleri öğrenci sayısı her geçen yıl hızla artmaktadır. Struga üniversitesine gidecek olan bir öğrenci eğitim için hukuk, iktisat ve bilgi teknolojileri bölümlerinden birini seçebilir ve sınavsız şekilde sadece lise diplomasıyla kayıt olarak rahatlıkla dilinde eğitim alabilir.

Makedonya son yılların en gözde eğitim ülkesidir desek bunu abartmış olmayız. Çünkü her yönden öğrenciler açısından son derece uygun olan bir ülkede eğitim görmek ve mezun olduktan sonra ister Makedonya ülkesinde isterseniz kendi ülkenizde mesleğinizi yapma olanağınız vardır. Makedonya ülkesinin sınırları içerisinde yer alan ve çok uzun yıllar boyunca Osmanlı Devleti himayesinde kalan bir şehir olan Struga şehrinde kurulmuş olan bir üniversiteden Struga Üniversiteleri olarak bilinen eğitim kurumundan kısaca bahsetmek istiyoruz. Struga üniversitesi son yıllarda özellikle eğitim anlamında tüm ülkede ve hatta bizim ülkemizde bile adından sıkça söz ettirmeyi başarmış son derece kaliteli bir eğitim veren önemli bir üniversitedir. Bu üniversitede eğitim almak isteyecek olan öğrenciler gittikleri son derece büyük olan bir kampüsle karşılaşacaklarıdır. Struga üniversitesi içerisinde günümüzde tam olarak 4 adet fakülte bulunur ve bu fakültelerde tüm öğrencilere seçmiş oldukları bölümlerle ilgili olarak lisans eğitimi verilir. Geçecek olan eğitimin ardından öğrenciler eğer yüksek lisans yapmak isterse yine burada yüksek lisans yapabilir ve diplomalarını alabilirler.

Struga Üniversiteleri eğitim dili olarak 2 dil kullanır ve bu dillerden biri ülkenin ana dili olan Makedonca diğeri ise bizlerin ana dili olan dir. dili kullanılması nedeniyle birçok öğrenci tarafından da özellikle tercih edilen önemli bir üniversitedir. olarak eğitim verdiği için öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu ülkemizden gitmekte ve burada eğitim almaktadırlar. Çünkü hem yurtdışında hem de sınavsız girilebilen bir üniversitede kendi dilinde yani olarak eğitim almak son derece önemlidir.

 

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş