exam1

Makedonya Üniversiteleri Taban Puanları

Makedonya Üniversiteleri taban puanları uygulaması yoktur. Kayıt olmak için herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Makedonya üniversitelesi sınavsız kayıt olabilirsiniz. Makedonya Üniversiteleri kayıt olmak için lise mezunu olmak yeterlidir.

Makedonya üniversitesi bölümleri eğitimi için Lise veya meslek lisesi diploması yeterlidir. Hiçbir alan ayrımı ve puan şartı aranmamaktadır. Makedonya üniversitesi meslek lisesi veya lise diploma derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere kapılarını açmıştır.Üniversiteli olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Hem Kardeş bir ülkede eğitim almak, Hem çok uygun fiyatlara üniversiteli olabilirsiniz… Makedonya üniversitesi bölümleri için öğrencilerin lise diploma derecelerinin hiçbir önemi yoktur. Liseden mezun olur olmaz makedonyada istediğiniz yükseköğretim programında okumak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Makedonya üniversitesi eğitim bölümleri için yapılan üniversitelere giriş sınav şartı aranmamaktadır. Makedonya üniversitesi bölümleri okumak için lise diploması yeterlidir. Makedonya üniversitesi taban puanları yoktur. Makedonya Üniversiteleri Puan veya herhangi bir Taban Puan uygulaması olmadığından dolayı hersene yüzlerce öğrenci eğitim almak için makedonya üniversitelerini tercih etmektedir.

Makedonya üniversiteesi, Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Makedonya Üniversiteleri diplomaları Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir. Makedonya üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Makedonya Üniversiteleri hukuk fakülteleri diplomalarının geçerliliği için öğrenciler Türkiye’de okutulan bazı fark dersleri almaktadır.

Makedonya üniversitesi bölümleri Makedonca, İngilizce, Makedonca ve Arnavutça dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Avrupa Üniversitesi okumak isteyen öğrencilere Makedonca Eğitim vererek bir ilki gerçekleştirmiştir. Eğitim Makedonca dilinde olduğu için direk 1. Sınıftan başlayarak hazırlık eğitiminden muaaf tutulursunuz. Makedonca olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hukuk eğitimi alabilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri fiyatları üniversiteden üniversiteye ve bölümden bölüme göre değişmektedir. Makedonya Üniversiteleri fiyatları diğer ülkelerdeki üniversite fiyatlarından daha düşüktür. Makedonya Üniversiteleri ücretleri bölümlerine göre değişmektedir. Bir diğer etkende eğitim verecek kurumun dünya sıralaması ve verdiği eğitimin kalitesidir.

Makedonya Üniversiteleri fiyatları 1000-4000 Euro arasında değişmektedir.
Makedonya Üniversiteleri fiyatları Makedonca tıp bölümünde 1000 – 3000 arasında değişmektedir. Makedonca Diş Hekimliği Fakültesi 4000 Euro, Makedonca Eczacılık Fakültesi 4000 Euro, Makedonca Hukuk Fakültesi 2500 Euro, Makedonca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi 2500 Euro’dur.Öğrencilerin lisans eğitimine başladıkları yıl geçerli olan fiyatlar genelde sabit kalır ve öğrenci mezun olana kadar değişmez.

Makedonya Üniversiteleri lisans tamamlama

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Makedonya Üniversiteleri lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce Makedonya Üniversiteleri üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.Makedonya ve farklı ülke seçeneklerimiz ile eğitim uzmanlarımızndan bilgi alabilirsiniz.

Makedonya Üniversiteleri Hazırlık Eğitimi

Makedonya Üniversiteleri  Makedonca, İngilizce, Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler Eğitimi Makedonca dilinde olduğu için direk 1. Sınıftan başlarlar. Makedonca olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hukuk eğitimi alabilirsiniz. Makedonca veya İngilizce eğitim alacak öğrencilerde hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Hazırlık iki sömestır olmaktadır. Hazırlık eğitimi görecek öğrencilerimize daha kolay adapte olabilmeleri için destek olmaktayız.

Makedonya eğitim bölümleri Makedonca, İngilizce ve Makedoncadır.Makedonca eğitim alacak öğrenciler hazırlık eğitimi almazlar. İngilizce olan bölümlerde,Uluslararası IELTS veya TOEFL gibi ingilizce yeterlilik belgesi olan öğrenciler Makedonya Üniversiteleri üniversiteleri 1. Sınıfına doğrudan kayıtlarını yapabilirler.

Makedonya Üniversiteleri  Başvuruları

Makedonya Üniversiteleri  başvurularımız tüm sene boyunca devam eder. Makedonya Üniversiteleri  kabul belgesi 4-5 haftada alınmaktadır. Makedonya öğrenci vizesi de 4-5 haftadır. Öğrencilerin Makedonya Üniversiteleri eğitim alabilmesi için 8-10 haftaya ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu süreler kesin olmamakla beraber değişebilmektedir.

Makedonya Üniversiteleri Başvuru ve Kayıt Belgeleri

Tüm belgeler Valilik veya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

  1. LİSE DİPLOMASI; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.
  2. PASAPORT FOTOKOPİSİ; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi. (En az 2 yıl süreli )
  3. TRANSKRIPT; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli
  4. SAĞLIK RAPORU;  Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, ve HIV negatif ibaresi yer almalıdır. Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli
  5. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli
  6. FOTOGRAF; 7 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
  7. ADLİ SİCİL KAYDI; Vilayet makamından apostilli
  8. TAAHÜTNAME; Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

Makedonya Üniversiteleri  Şartları

Makedonya Üniversiteleri eğitim almak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Makedonya Üniversiteleri Makedonca dışındaki herhangi bir dilde üniversite okuyacak olan öğrenciler ,üniversite dil hazırlık okula devam ederler. Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde Makedonya Üniversiteleri öğrencisi olabilirler.

Makedonya Üniversiteleri  Taban Puanları

Makedonya Üniversiteleri  Taban Puanları uygulaması yoktur. Makeodonya Üniversitesi için lise diploma sahibi olmak yeterli olmaktadır.

Makedonya Üniversiteleri  LGS-LYS

Makedonya Üniversiteleri  için LGS-LYS şartı aranmamaktadır.

Makedonya Üniversiteleri  YÖK Denklik

Makedonya Üniversiteleri  YÖK tarafından tanınmaktadır.Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Makedonya Üniversiteleri  Bölümleri

Makedonya Üniversiteleri  bölümleri Tükçe, İngilizce, Arnavutça ve Makedoncadır. Makedonca Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon okuyacak öğrenciler hazırlık eğitimi almdan doğrudan birinci sınıfa yazılırlar.İngilizce okuyacak öğrenciler, IELTS 6,5 veya TOEFL IBT 79 gibi İngilizce uluslar arası yeterlik belgesi olan öğrenciler Makedonya Üniversiteleri  1.sınıfa doğrudan başlayabilirler.Makedonca ve Arnavutça bölümler için Makedonya Üniversiteleri hazırlık eğitimi alınmalıdır.

Makedonya Üniversiteleri Beslenme Giderleri, Makedonya Üniversiteleri Yurtlar, Evler, Makedonya Üniversiteleri Ulaşım

Makedonya Üniversiteleri beslenme giderleri 200-250 € arasındadır. Makedonya Üniversiteleri  alan öğrenciler gıda malzemelerini marketlerden temin etmektedirler. Makedonya Üniversiteleri yurtların yakınlarında büyük marketler bulunmaktadır.

Makedonya Üniversiteleri ’nin kampüs yurtları bulunmaktadır. Yalnız her üniversite yabancı öğrencilere yurt imkanı sağlamamaktadır. Makedonya Üniversiteleri Yurtların fiyatları 60-150 € arasındadır. Eğitim alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile birlikte ev kiralayabilirler.Ev kiraları 300-350 € arasındadır.Bu fiyatlar kişiden kişiye ve tutulacak evin lüksüne,semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.

Öğrenciler ulaşım için aylık abone kartı kullanmaktadır.Şehir genelinde ulaşım dolmuş ve otobüs ile yapılmaktadır. Makedonya Üniversiteleri Yurtlar- Üniversiteler arasında ulaşım sıkıntısı yoktur.

Makedonya Üniversiteleri  Ücretleri

Makedonya Üniversiteleri  ücretleri üniversiteden üniversiteye, bölüme ve bölümün diline göre değişmektedir. Makedonya Üniversiteleri  1000-4000 Euro arasındadır.Lisans bölümlerine göre Makedonca, İngilizce veya Makedonca dillerinde değişkenlik göstermektedir.Eğitim ücretleri Makedonca tıp bölümünde 1000 – 3000 arasında değişmektedir. Makedonca Diş Hekimliği Fakültesi 4000 Euro, Makedonca Eczacılık Fakültesi 4000 Euro, Makedonca Hukuk Fakültesi 2500 Euro, Makedonca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi 2500 Euro’dur.

Makedonya Yüksek Lisans

Makedonya Yüksek Lisans başvuru tarihleri Tüm sene boyunca devam etmektedir. Makedonya Yüksek Lisans eğitim süresi 1 – 1,5 yıl arasında değişmektedir.

Makedonya Üniversiteleri Yüksek Lisans yapmak için lisans diploması yeterlidir. Lisans mezuniyet derecesi önemli değildir. Makedonya Yüksek Lisans bölümleri Makedonca, İngilizce veya Makedonca verilmektedir.

Makedonya Üniversiteleri Para Birimi, Makedonya Üniversiteleri Banka

Makedonya Üniversiteleri Para Birimi Dinar’dır.

Makedonya Üniversiteleri Üsküpte Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri vardır. Öğrenciler diğer Makedonya bankalarında da hesap açtırabilirler. 

Makedonya Üniversiteleri Askerlik Tecili

Makedonya Üniversiteleri  öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler.

Makedonya’da askerlik tecil işlemleri T.C. Makedonya Konsolosluğunda yapılmaktadır.

 

 

Makedonya’da Makedonca Yüksek Lisans Fırsatı

Makedonya Üniversiteleri yüksek lisans eğitimi  yıldır. Adaylar Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde Makedonca Yüksek Lisans Programlarına katılabilirler.Üniversitede hazırlık eğitimi almadan direk eğitime başlanır.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Tek Kayıt Temsilcisi olduğumuz Makedonya Avrupa Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmayla Türkiye’de lisans eğitimini tamamlamış kişilere Makedonca Yüksek Lisans yapma fırsatı sunuyoruz.

Yüksek lisans, “master”; bir lisans öğretimine dayalı eğitim-öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretimdir.

Türkiye’de Yüksek lisans başvurusu yapmak için ALES  sınavına girip yeterli puan almış olmak ve başvuru yapılan programın gerekliliklerini yerine getirmek gerekmektedir. Yurt dışında Yüksek Lisans ve Doktora yapmak için herhangi bir sınav ve puan koşulu yoktur.

Günümüz koşullarında üniversite mezunu olmak artık yeterli olmamaktadır. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi size prestijli bir iş, iyi bir kariyer, yüksek bir statü sağlayacaktır. Böylelikle diğer rekabetçilerinizin önüne geçmenizi sağlayarak tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.